OPEL FIRMA Rozbehnite svoje podnikanie

Reference

Aj takto môže vyzerať preprava detí do škol

Na Spiši vedia ako na to. Hoci tento región patrí medzi tie chudobnejšie, investície do detí sú tu na prvom mieste. Dôkazom je aj nový školský minibus Opel Movano, vďaka ktorému môžu žiaci z obcí v okolí mesta Spišské Vlachy cestovať do školy ako králi.


Cirkevná spojená škola na Komenského ulici v Spišských Vlachoch môže ísť príkladom ostatným školám v menších mestách a obciach Slovenska. O svojich žiakov sa stará prvotriedne. Vďaka šikovnosti miestnych obyvateľov získala škola sponzora, ktorý jej od 1. novembra prenajíma moderný 16-miestny minibus Opel Movano. „Chceli sme, aby našu cirkevnú školu mohli navštevovať aj deti, ktoré nemajú z miesta svojho bydliska priamy spoj prostredníctvom SAD,“ hovorí riaditeľka školy Renáta Bašistová.

Celý proces pritom funguje úplne jednoducho. Žiaci, ktorí dochádzajú do školy mimo obce so svojím trvalým bydliskom, majú od štátu nárok na príspevok na dopravu. Rodičia detí z okolia Spišských Vlách venujú škole tento príspevok ako dar na zabezpečenie pohonných hmôt a technickú amortizáciu vozidla. A z týchto prostriedkov môže škola financovať režijné náklady na prepravu. Škola v Spišských Vlachoch v tomto školskom roku týmto spôsobom poskytuje dopravu pre 29 žiakov. „Vozíme deti z obcí Bijacovce, Ordzovany, Studenec a Spišské Podhradie. Najďalej sú Ordzovany, ktoré sú zhruba 12 km od Spišských Vlách,“ dopĺňa riaditeľka.

Komfortný a bezpečný Opel Movano Bus absolvuje túto trasu dvakrát ráno a dvakrát poobede, kedy deti rozváža naspäť domov. Zmestí sa do neho 15 žiakov a šofér. „Poobede majú deti vyučovanie v ZUŠ a rôzne krúžky. Čas druhého odchodu nášho školského autobusu môžeme plne prispôsobiť ich potrebám. Je to veľká výhoda, pretože inak by žiaci ZUŠ asi nenavštevovali,“ vysvetľuje sympatická riaditeľka a dodáva, že nové Movano je v poradí už tretia dodávka značky Opel, ktorú škola využíva. „Mali sme predtým na tento účel menšie autá. Avšak záujem rodičov a žiakov o túto službu narastá, preto sa tomuto novému, priestrannejšiemu a najmodernejšiemu autu, veľmi tešíme. Naši žiaci si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť,“ hovorí s hrdosťou Renáta Bašistová.


Späť na prehľad

Kontaktujte nás

Nechajte si vypracovať nezáväznú ponuku pre svoju firmu či spoločnosť, alebo si dohodnite osobné stretnutie v čase, ktorý Vám vyhovuje.

Kontaktovať Opel

Pozvite nás do výberového konania

Platí pre veľkoodberateľov. Uvažujete o kúpe alebo vlastníte flotilu viac než 20 vozidiel? Kontaktujte priamo oddelenie fleet importéra Opel.

Ing. JOZEF FABIAN
Opel Key Account Manager SK
mobil: (+421) 918 773 953
@: jozef.fabian@opel.com